Ana Sayfa / GÜNDEM / Tunceli-Elazığ yoluna döşenen bomba 3 askerimizi şehit etti

Tunceli-Elazığ yoluna döşenen bomba 3 askerimizi şehit etti

Tunceli-Elazığ Karayolu’nun 25’inci kilometresinde bulunan Göktepe Köyü civarında, PKK’lıların yola tuzaklayarak koyduğu tahribat gücü yüksek bombanın uzaktan kumanda ile patlatılması ile meydana gelen patlamada 2’si uzman çavuş ve 1 er olmak üzere toplam 3 asker şehit düştü. Patlamanın meydana geldiği alanda büyük bir çukur oluşurken, patlama nedeniyle karayolu trafiğe kapatıldı. Karayolunun trafiğe kapatılması nedeniyle de yolun her iki tarafında uzun araç kuyrukları oluştu.

elazığ tunceli karayolu

Tunceli-Elazığ Karayolu’nda devriye görevi yapan ve içerisinde 3 askerin bulunduğu shortland tipi askeri aracın geçişi güzergahında patlamanın yaşandığı ve araç içerisinde bulunan 3 askerin de şehit olduğu açıklandı.

Karayoluna tesir etkisi büyük bomba yerleştiren ve olay sonrası kaçan PKK’lıların yakalanarak etkisiz hale getirilmesi için başlatılan operasyon kapsamında, Sikorsky helikopterlerle olay bölgesine çıkan bütün vadi ve dağlık alana asker indirilerek arama ve tarama operasyonu yapılmakta. Kobra helikopterlerle de PKK’lıların kaçış güzergahı yoğun bombardıman altına alarak kaçmaları engelleniyor.

İlginizi Çekebilir

Diyarbakır Bombacısı 2 PKK’lı Yakalandı

PKK’lı teröristler tarafından Şehit Emniyet Amiri Murat Uçar Bölge Trafik Denetleme İstasyonuna yönelik bombalı araç …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir