Ana Sayfa / MAGAZİN / Türk Opera Sanatçılarının Sayılı İsimlerinden Olan Sanatçı Hayatını Kaybetti

Türk Opera Sanatçılarının Sayılı İsimlerinden Olan Sanatçı Hayatını Kaybetti

Türk operasında oldukça başarılı işlere imza atan o sanatçı ne yazık ki hayatını kaybetti. Sevenlerine acı haberi veren yakınları herkesi oldukça üzdü;
Türk operasının en efsane isimlerinden birisi olan Leyla Demiriş bugün hayata gözlerini yumdu. 71 yaşında hayatını kaybeden ünlü opera ustası Leyla Demiriş, yurt içinde ve de yurt dışında oldukça büyük işlere imza atmıştı. Sanatçının verdiği opera konserleri oldukça büyük yankı uyandırarak, çok çabuk Türkiye milletinin gönlünü kazanmıştı. İlk başlarda olağanüstü yeteneği ile oldukça beğenilen usta sanatçı, konservatuarda okumuştu. Kariyeri boyunca yurt dışında oldukça fazla gösteri yapabilme şansı yakalayan ünlü opera ustası Leyla Demiriş, orda da oldukça fazla bir hayran kitlesine ulaşmayı başarmıştı. Yugoslavya’dan Romanya’ya kadar neredeyse bütün batılı ülkelerde opera gösterisiyle herkesi kendine hayran bırakan opera ustası Leyla Demiriş, verdiği konserler ile birlikte verdiği resitallerle oldukça büyük yankılar uyandırmayı başarmıştı. Opera da sayılı isimlerden birisi olan Leyla Demiriş’in vefatı da konserleri gibi yurt dışında da yurt içinde de büyük yankı uyandırdı. Ancak bu sefer bu yankı herkesi oldukça derinden yaralayan bir yankı oldu.

Cenaze Töreni Yarın Olacak

Ünlü efsane opera ustası Leyla Demiriş’in cenaze töreninin yarın Süreyya Operası’nda gerçekleşeceği de açıklandı ve de bütün sevenleri ise şimdiden yola koyulmaya başladı.

İlginizi Çekebilir

Aleyna Tilki 200 milyonu geçti

İlk single çalışması Cevapsız Çınlama youtube’da izlenme rekoru kırarak 200 milyonu geçti. İlk single çalışması …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir