Ana Sayfa / GÜNDEM / Türk Silahlı Kuvvetleri Bugün Vurulan DAEŞ Militanı Sayısını Net Bir Şekilde Açıkladı

Türk Silahlı Kuvvetleri Bugün Vurulan DAEŞ Militanı Sayısını Net Bir Şekilde Açıkladı

Terör örgütü DAEŞ’e her gün darbe üstüne darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri, bu gün terör örgütü DAEŞ’e yaptığı geniş kapsamlı operasyonları da belirtti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nin birçok DAEŞ üyesi militana attığı mermi sayısını da belirtti;
Fırat Kalkanı operasyonu ile DAEŞ’e darbe üstüne darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri, bu gün yine güzel haberler ile geri döndü. Operasyonun 38. gününde ki terör örgütü DAEŞ’e düzenlenen geniş kapsamlı operasyon sonucunda tespit edilen toplam 99 DAEŞ militanının öldürüldüğünü belirten Türk Silahlı Kuvvetleri yetkilileri, ülkeye güzel haberler ile döndü. Özgür Suriye Ordusu ile birlikte Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında birlik olan Türk Silahlı Kuvvetleri, İŞİD’in terör yoluyla ele geçirdiği köyleri birer birer yeniden sahiplerine bırakmaya devam ediyor. Türkiye’ye çeşitli terör eylemlerinde bulunan, canlı bomba ile vatandaşlarımızı katleden terör örgütü DAEŞ’e bu günde büyük bir darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri, DAEŞ militanlarını adeta köşeye sıkıştırdı. Vatandaşlarımızın ve ülkemizin refahı için canlarını bir an bile düşünmeden vererek şehit olan kahraman askerlerimizin ise isimleri tarihe altın harflerle yazılırken, şehit olan askerlerimiz ise otopsi raporu alındıktan sonra birer birer memleketlerine uğurlanmıştı. Şehit olan bütün kahraman askerlerimizin cenazelerine binlerce kişi katılıp dua ederken, şehit ailelerine de yetkililer baş sağlığı dilemeyi es geçmedi.

Şehit Ailelerine Sınırsız Destek Sağlanacak


Terör örgütleri ile mücadeleye giren bütün şehit olan kahraman askerlerimizin ailelerine de sınırsız destek sağlanacağını belirten yetkililer, en azından şehit ailelerinin yüreklerine bir tutam su serpti. Geçtiğimiz günlerde geçimini zor sağlayan bir şehit ailesine güzel bir ev hediye eden bir belediye gündeme yaptığı hayır işi ile oturmuştu. Şehit ailesi de Belediye’den gelen bu isteği kırmayarak yeni evlerine taşınmak için evin inşasının tamamen tamamlanmasını beklemekte. Ayrıca şehit ailesi de o evi sadece şehit olan oğlunun resimleriyle dolduracağını ve de kahraman askerimizin anılarının o evde yaşatılacağını belirten şehit ailesi, herkesin gözlerinin dolmasına sebep olan açıklamalarda bulundu.

 

İlginizi Çekebilir

ESAD Güçleri Dostu PYD’yi Vurdu

Böylelikle, 5 senedir devam eden Suriye iç savaşında rejim uçakları ilk defa PYD’nin silahlı kolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir