Ana Sayfa / GÜNDEM / Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat Kalkanı Harekatı Hakkında Çeşitli Açıklamalarda Bulundu

Türk Silahlı Kuvvetleri Fırat Kalkanı Harekatı Hakkında Çeşitli Açıklamalarda Bulundu

Fırat Kalkanı harekatı kapsamında DAEŞ’e büyük darbeler vuran Türk Silahlı Kuvvetleri, bu günde operasyona yönelik açıklamalarda bulundu. Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklama bu gün DAEŞ’e yönelik 6 hedefin etkisiz hale getirildiği yönünde;

Bu gün Fırat Kalkanı Operasyonu kapsamında tespit edilen 6 DAEŞ hedefini bombalarla etkisiz hale getiren Türk Silahlı Kuvvetleri, bu gün gerçekleşen operasyonda büyük başarılar elde edildiğini belirtti. Bu gün gerçekleşen operasyonda DAEŞ’e ait hedefleri birer birer imha eden Türk Silahlı Kuvvetleri, İslamcı olduğunu iddia eden siyah bayraklı DAEŞ’i köşeye sıkıştırmakta. DAEŞ’in Suriye’de haince ele geçirdiği köyleri ele geçiren, yollara kurduğu el yapımı patlayıcıları da birer birer patlatarak imha eden Türk Silahlı Kuvvetleri Özgür Suriye Ordusu ile birlikte operasyon sürecinde büyük başarılar elde etmiş durumda. Özgür Suriye Ordusu da Türk Silahlı Kuvvetleri ile DAEŞ’e darbe üstüne darbe vurmakta ve de Türk Silahlı Kuvvetleri muhalif ilan ettiği Özgür Suriye Ordusu’nun ölen askerlerini şehit ilan etti. Aynı zamanda Özgür Suriye Ordusu’nu İŞİD ile girdiği bütün çatışmalarda destek veren ve de her zaman Özgür Suriye Ordusunu kardeş ordu görerek bütün her şeyini paylaşan Türk Silahlı Kuvvetleri halen Fırat Kalkanı Operasyonu’nda büyük işler başarmakta.

DAEŞ Artık Köşeye Sıkışmakta

DAEŞ’e ait köyleri artık birer birer ele geçirmekte olan Türk Silahlı Kuvvetleri, DAEŞ militanlarını alt ediyor. DAEŞ’e ait bütün tespit edilen hedefleri bombalarla ve de Türk Silahlı Kuvvetlerinin elindeki imkanlarla DAEŞ’i imha eden güvenlik güçlerimiz bu gün de operasyon neticesinde gerçekleşenleri paylaştı. DAEŞ militanlarına gerçekleştirdiği operasyonu başarı ile tamamlayan Türk Silahlı Kuvvetleri, bu gün harekatta tespit edilen DAEŞ’e ait bütün hedeflerin imha edildiğini açıkladı. Aynı zamanda görevini başarı ile tamamlayan savaş uçakları emniyetli bir şekilde yeniden iniş yaptı. Aynı zamanda Türk Silahlı Kuvvetleri, Fırat Kalkanı Operasyonu’nun kar-kış demeden süreceğini de belirtti. Vatandaşların güvenliğinin tam anlamıyla sağlanana kadar bu operasyonun süreceğini belirten Türk Silahlı Kuvvetleri, her gün yeni neticeler almaya devam etmekte.

İlginizi Çekebilir

ESAD Güçleri Dostu PYD’yi Vurdu

Böylelikle, 5 senedir devam eden Suriye iç savaşında rejim uçakları ilk defa PYD’nin silahlı kolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir