Ana Sayfa / GÜNDEM / Türk Silahlı Kuvvetleri Muş’ta Düzenlediği Hava Harekatında Teröristlere Darbe Vurdu

Türk Silahlı Kuvvetleri Muş’ta Düzenlediği Hava Harekatında Teröristlere Darbe Vurdu

Vatandaşlarımıza çeşitli terör eylemlerinde bulunan terör örgütü PKK’ya bu gün Muş’ta büyük darbe vuruldu. Teröristlere ait olduğu belirlenen yerler teröristlerle birlikte imha edildi;

Türk Silahlı Kuvvetleri bu gün Muş’un Şenyayla bölgesine geniş kapsamlı bir hava harekatı düzenledi. Şenyayla’da teröristlere ait olduğu tespit edilen bölgeye geniş kapsamlı bir operasyon düzenleyen Türk Silahlı Kuvvetleri, teröristlere ait bir aracı ve de yanında bulunan teröristleri imha etti. Türk Silahlı Kuvvetleri’nden gelen bir diğer açıklamaya göre ise, imha edilen aracın bomba yüklü bir araç olduğu eklenirken, görev kapsamında hiç kayıp verilmediği ve de emniyetli bir şekilde iniş gerçekleştiği belirtildi. Geçtiğimiz günde verilen 10’u aşkın şehitten sonra PKK militanlarına böyle büyük bir darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri, yürekleri rahatlattı. Baba ocağına ateş düşüren hain terör örgütü PKK’ya büyük darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri, operasyonları son hız sürdürmekte.

Bir Hava Harekatı da Kandil’de Gerçekleşti

Bu gün Muş’un Şenyayla kırsalına geniş kapsamlı bir hava operasyonu gerçekleştiren Türk Silahlı Kuvvetleri, aynı zamanda Kandil’e de bir hava harekatı gerçekleştirdiğini açıkladı. Teröristlerle beraber imha edildiği açıklanan hedeflerin mühimmat deposu ve toprak altı gizlenme yeri olduğu açıklandı. Görevlerini bu gün başarıyla tamamlayan Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kahraman askerleri, emniyetli bir şekilde saldırıyı gerçekleştirdikten sonra başarılı bir iniş yaptı.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir