Ana Sayfa / EKONOMİ / Türkiye’nin Köprü Ve Otoyolları Ekonomiye Oldukça Büyük Katkılarda Bulunuyor

Türkiye’nin Köprü Ve Otoyolları Ekonomiye Oldukça Büyük Katkılarda Bulunuyor

Yeni yapılan köprülerle birlikte elde edilen ekonomik gelir oldukça fazla. Milyonlarca para kazanılan bu köprüler, Türkiye ekonomisinde oldukça önemli roller oynuyor;

Karayolları Genel Müdürlüğü’nden köprülerden elde edilen gelirlere yönelik gelen açıklamalara göre köprülerin ve de otoyolların ekonomiye oldukça fazla katkı sağladığı belirtildi. 15 Temmuz Şehitler Köprüsünden ve de Fatih Sultan Mehmet köprüsünden şu ana kadar toplamda 30 milyon lirayı aşkın para elde edildiğini belirten yetkililer şaşırttı. Sadece köprü ve otoyollardan böyle yüksek miktarda gelir elde eden Türkiye’nin elde ettiği gelir adeta dudak uçuklattı. Geçiş sırasında para verilmesi gereken otoyollardan ise toplamda 95 milyonu aşkın gelir elde edildiğini açıklayan Karayolları Genel Müdürlüğü toplam gelirin yaklaşık 125 milyon olduğunu açıkladı. Tatil ve bayram sürecinde oldukça fazla kullanılan otoyol ve köprü geçişleri sırasında elde edilen miktar Türkiye ekonomisinde büyük yer tutacak gibi görünüyor.

Ekonomi de İyileşme Sürecine Büyük Katkı Yollardan

Ekonomik anlamda son zamanlarda hiçbir sıkıntı çekmeyen, hatta yükselişe geçen ve günden güne büyüyen Türkiye’ye büyük katkılardan birisi de yollardan geldi. Bu sene beklenenden fazla miktarda para getiren yollar, Türkiye’nin adeta yüzünü güldürdü. Bayram ve tatil zamanlarında elde edilen gelirin oldukça fazla olması Türkiye’nin yüzünü güldürürken, bir bakımdan da her geçişte ücret vermek zorunda olan vatandaşların ve de şirketlerin de ceplerini yaktı.

İlginizi Çekebilir

Sebze ve Meyve Fiyatlarındaki Artış İçin Alınan Önlemlerde Son Durum

Son zamanlarda çok ciddi oranda artış gösteren sebze ve meyve fiyatlarının tabana indirgenebilmesi adına alınan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir