Ana Sayfa / YAŞAM / Türkiye’nin Sınır Karakoluna Hain Saldırı!
HAKKARI'NIN SEMDINLI ILCESI DERECIK BELDESI'NDEKI SAMANLI SINIR KARAKOLU'NUN US BOLGESINE PKK'LI TERORISTLER TARAFINAN HAVAN VE UCAKSAVARLARLA SALDIRI DUZENLENDI. PKK'LILARIN ATTIGI HAVAN MERMILERI US BOLGESINE YAKIN NOKTALARA DUSTU.(FOTO: ABDULLAH KAYA/DERECIK, DHA)

Türkiye’nin Sınır Karakoluna Hain Saldırı!

Geçtiğimiz günlerde ABD’nin İŞİD’i temizleme operasyonu amacıyla kullandığı PKK’nın Suriye kolu olan PYD, sınır karakolumuza saldırdı;

ABD Dışişleri Bakanı Kerry tarafından yapılan açıklama da, ABD’nin İŞİD’i temizlemek amacıyla PKK’nın Suriye kolu olan PYD’ye destek verdiğini ve de PYD’de saldırılarla aldığı bölgelerin güvenliğini sağlayabilmek için ABD bayrağını kalkan olarak kullanıyordu. Ancak bu gün sınır karakolumuza hain bir saldırı geldi. Alınan bilgiye göre PKK’nın Suriye kolu YPG’nin militan hainleri Türkiye’nin sınır karakolu olan Erol Çavuş Karakolu’na ateş açtılar. Bunun üzerine Türk askerleri ateş edilen yerlere misliyle karşılık verdi.

KORKUP KAÇTILAR!

Türk askerinin açılan ateşe misliyle karşılık vermesinin üzerine YPG tarafından yapılan ateş durdu. Türkiye’ye açılan her türlü ateşe misliyle karşılık vereceğini bildiren TSK yetkilileri, açılan bu ateşin sadece provokatif bir durum olduğunu belirtti. Suriye İnsan Hakları Gözlem Örgütü’nün yaptığı açıklamalarda ise, Türk topçu ateşi tarafından Afrin’in vurulduğu yönündeydi ancak yapılan bu iddia TSK’nın askeri yetkililerince yalanlandı.

İlginizi Çekebilir

Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn 2 çocuğun üzerine kurşun yağdırdı!

İstanbul Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn bаkkаl dükkanına girerek 16 ve 13 yаşlаrındаki iki kаrdеşin üzerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir