Ana Sayfa / YAŞAM / Türkiye’nin Suriye Sınırına Terör Örgütü DAEŞ Hain Bir Saldırı Düzenledi

Türkiye’nin Suriye Sınırına Terör Örgütü DAEŞ Hain Bir Saldırı Düzenledi

 Türkiye’nin Suriye sınırında ki bir bölge de terör örgütü DAEŞ’in haince bir saldırı düzenlediği aktarıldı. Düzenlenen saldırı hakkında ki detaylar yetkililerce açıklandı;
Terör örgütü DAEŞ’in Suriye’nin Azez ilçesinde düzenlediği saldırı sonucunda toplamda 20 kişinin hayatını kaybettiği ve de birçok kişinin de yaralandığı aktarıldı. Bununla beraber oldukça yüksek ses meydana getiren patlama sonucunda Kilis halkı büyük bir endişe yaşadı. Bu büyük patlama sonucunda 20’den fazla kişinin hayatını kaybettiği belirtilirken, birçok kişinin de yaralandığı aktarıldı. Saldırı sonucunda yaralananlar hemen Kilis Devlet Hastanesi’ne getirilirken, Özgür Suriye Ordusu tarafından da terör örgütü DAEŞ’e karşılık verildi. Fırat Kalkanı Operasyonu’nda DAEŞ’e her gün darbe üstüne darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri’ne karşı DAEŞ bu gün haince bir bombalı saldırı düzenleyerek birçok ailenin ocağını söndürdü ve de birçok kişiyi yaraladı. Oldukça yüksek miktarda patlayıcı ile birçok kişinin ölümüne sebep olan DAEŞ’e ise Özgür Suriye Ordusu askerleri hemen karşılık verdi. Fırat Kalkanı Operasyonu neticesinde her gün daha iyi neticeler almaya devam eden ve de terör örgütü DAEŞ’in önemli militanlarını birer birer öldüren Türk Silahlı Kuvvetleri ile muhalif ordu Özgür Suriye Ordusu DAEŞ’e karşı büyük başarılar elde etmiş ve de DAEŞ’in büyük bir kısmını Suriye’den atmayı başarmıştı.

Cerablus’tan Çıkaramazsınız Diyorlardı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’da operasyon ile ilgili söylemlerinde konuya değinmişti. Terör örgütü DAEŞ’in Cerablus’tan çıkarılamayacağına dair ifadelerde bulunanlara genel bir cevap vererek onlara gününü gösteren Türk Silahlı Kuvvetleri’nden övgü ile bahseden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, operasyonların daha geniş kapsamlı olarak sürdüğünden bahsetmişti. Bununla beraber Türk Silahlı Kuvvetleri’de terör örgütlerine karşı verilen mücadelelerin söylenildiği gibi daha geniş kapsamlı bir şekilde sürdürdüğünü ve de terör örgütlerinden olduğu tespit edilen bütün hedeflerin hemen etkisiz hale getirildiği aktarılmıştı. Bununla beraber Fırat Kalkanı Operasyonu’nun ülkenin refahı tam anlamıyla sağlanıncaya kadar süreceğini ve de bu terör örgütünü bitirmeye yönelik operasyonların ise son hız sürmekte olduğu belirtildi.

İlginizi Çekebilir

Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn 2 çocuğun üzerine kurşun yağdırdı!

İstanbul Bağcılar’da mаskеli bir sаldırgаn bаkkаl dükkanına girerek 16 ve 13 yаşlаrındаki iki kаrdеşin üzerine …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir