Ana Sayfa / SAĞLIK / Unutkanlık Sorunu Yaşayan Herkes, Alzheimer Hastalığına Yakalandığını Düşünmesin

Unutkanlık Sorunu Yaşayan Herkes, Alzheimer Hastalığına Yakalandığını Düşünmesin

Günümüzün en çok korkutan hastalıklardan birisi olan, unutkanlık hastalığı olarak da bilinen Alzheimer hastalığı konusunda uzmanlar çeşitli açıklamalarda bulundu. Unutkanlık sorunu yaşayan herkesin de bu hastalığa yakalandığını düşünmemesi gerektiğini açıkladı;

Hastalıkta en çok dikkat çeken belirtilerin unutkanlık ile başladığını belirten uzmanlar, kişilerin unutkanlık sorunu çözümü için birkaç husus da belirtti. Yaşanan hayat tarzının bu hastalıkta oldukça etkili olduğunu belirten uzmanlar, alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklardan oldukça uzak durulmasını gerektiğini ve de düzenli olarak egzersizlerle uğraşılmasının önemini belirtti. Hastalığın çok uzun yıllardan beri insanların başına geldiğini belirten uzman sağlıkçılar, Alzheimer hastalığına yakalanan kişilerin sayısının da gün geçtikçe arttığını belirtti. Hastalıkta en önemli faktörün yaştan kaynaklandığını da belirten uzmanlar Türk kahvesini şiddetle öneriyor. Hastalığın bazı kişilerde ilerlemesinin oldukça yavaş olduğunu belirten uzmanlar, bazılarında da diğer hastalara nazaran daha hızlı ilerlediğini belirtirken, bu ilerlemenin de kişinin yaşam tarzından kaynaklandığını da ekledi.

Genetik Olarak Görülme Olasılığı Oldukça Düşük

Alzheimer hastalığının genler vasıtasıyla gelecek nesillere geçmesinin oldukça düşük bir ihtimal olduğunu belirten uzmanlar, hastalığın henüz tam olarak nedeninin de anlaşılmadığını belirtti. Yaşın artmasıyla beraber beyindeki hücrelerin de yavaş yavaş öldüğü de belirtilirken, hastalık sürecinin oldukça hızlı gerçekleştiğini ve de çeşitli kimyasal etkiler sonucunda bu hastalığın görüldüğünü ekledi.

İlginizi Çekebilir

Suriyeli Çocuklar Banyo Yaparken Adeta Ölümle Burun Buruna Geldi

Yozgat’ta bu gün oldukça zor anlar yaşayan 3 Suriyeli çocuğun yaşadığı anlar yetkililerce aktarıldı. Şofben …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir