Ana Sayfa / GÜNDEM / Van Erciş’te Hain Terör Örgütü PKK’ya Ait Tonlarca Patlayıcı Ele Geçirildi

Van Erciş’te Hain Terör Örgütü PKK’ya Ait Tonlarca Patlayıcı Ele Geçirildi

Yetkililerce yapılan açıklamaya göre, atanan kayyumun bulunduğu Erciş Belediyesi’nin önünde tonlarca bomba yüklü kamyon ele geçirildi. Tonlarca patlayıcının bulunduğu tırın çalışır vaziyetteyken terk edildiği belirtildi;

Van’ın Erciş İlçesi’nde kayyum atanan belediye binasının önünde çalıntı olduğu belirtilen bir kamyonun içinde yaklaşık olarak 4 ton kadar patlayıcı ele geçirildi. Amonyum nitrat ile güçlendirilmiş bomba düzeneği bulunan tırın PKK’lı teröristler tarafından kaçırıldığı belirtilirken, saldırının ise atanan kayyuma tepki ve polislere gözdağı vermek niteliğinde olduğu belirtildi. İçerisinde 4 ton kadar patlayıcı bulunan kamyonun etrafında üst düzey güvenlik önlemleri alındı. Çalışır vaziyette yolun ortasında duran kamyonun içinde hiç kimse yokken, içinde bulunan bomba düzeneği görüldüğünde güvenlik güçleri şaşkınlığını gizleyemedi. Kamyonun içinde çuvallar ve variller dolusu patlayıcılar ile kayyum atanan Van Erciş Belediye binasının önüne çalışır halde bırakılan kamyon için hemen güvenlik önlemleri hat safhaya çıkartıldı.

PKK Atanan Kayyumlara Yönelik Tehditler Savurmuştu

Hain terör örgütü PKK’nın yetkilileri, Ak Parti’nin Olağanüstü Hal sürecinde aldığı karar ile belirli yerlere kayyum ataması gerçekleşti. Bu kayyum atamasına sonuna kadar karşı çıkan PKK yöneticisi olarak görülen Murat Karayılan, adeta tehdit etmişti. PKK’ya yönelik iftiralarda bulunulduğunu ve de atanan kayyumların canlarına kast edeceklerini belirten Murat Karayılan, Türkiye’nin parasında gözü olmadığını ve de parasına da ihtiyaç duymadığını ekleyerek lafına nokta koymuştu.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir