Ana Sayfa / GÜNDEM / Van’da Hain Saldırı

Van’da Hain Saldırı

Van’da gece saatlerinde gerçekleşen terör saldırısı korku saçtı. İki Nisan Polis Karakolu dolaylarında araç patlatan terör örgütünün bu hain saldırısı ardından hayatını kaybeden sivillerin olduğu ve yaralıların olduğu açıklandı. Detaylar şu şekilde;

Van’da gece saatlerinde gerçekleşen patlama şehirde büyük korku yarattı. İki Nisan Polis Karakolu civarında gerçekleşen patlama için bir otomobilin kullanıldığı açıklandı. Olay yerine yakın mesafede bulunan sivil ve polislerin yaralandığı ve ölülerin bulunduğu paylaşılan ilk bildirimler arasında yer aldı. Olay yerinde arama çalışmaları devam ettirilirken saldırının terör örgütü PKK tarafından gerçekleştirildiği düşünülüyor.

Van şehrinde gece ilerleyen saatlerde İki Nisan Polis karakolu civarında bomba yüklü araç ile bombalı saldırı gerçekleştirildi. Valilik’ten beyan edilen açıklamalarda 3 sivilin vefat ettiği ve 2’si polis 40 kişinin yaralı olduğu açıklandı.

Van’da bulunan PKK terör örgütü mensubu teröristler İki Nisan Polis Merkezi karşısında bombalı araç ile bombalı saldırı gerçekleştirdi. Saldırı esnasında ilk bilgilere dayanarak 3 kişi vefat etti ve 2’si polis olmak üzere 40 kişi yaralandı.

Van kentinin merkezinde yer alan İpekyolu İlçesi Sıhke Caddesi üstünde yer alan İki Nisan Polis Merkezi civarında yaklaşık olarak saat 23.15 sularında PKK’lı teröristler bombalı araç patlattılar.

İlk paylaşılan detaylara göre, şiddetli bir etki yaratan patlama esnasında 3 kişi hayatını yitirdi, 2’si polis memuru olmak üzere 38’i sivil totalde kırk kişi de yaralı olarak bulundu. Yakınlarda yer alan bir düğün salonunda düğüne katılmış olan vatandaşlar da patlamadan etkilendiler. Olay yerindeki Yaralılar, olay alanına gönderilen ambulanslarla çevre hastanelere götürülerek tedavi altına alındılar.

Bölgede gerçekleşen patlamanın ardından olay yerinden kaçan teröristlerin yakalanması adına havadan ve karadan operasyon gerçekleştirilmeye başlandı.

İlginizi Çekebilir

İzmir’de Güvenlik Güçlerimiz Öğretmenlere Terör Operasyonu Düzenledi

Bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik düzenlenen geniş kapsamlı operasyonları boykot etme amaçlı olarak derslere girmeyen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir