Ana Sayfa / GÜNDEM / Van’da PKK saldırısı

Van’da PKK saldırısı

Van’ın İpekyolu İlçesi’nin Emniyet Müdürlüğü’ne terör saldırısı gerçekleştirildi. İlçe Emniyet Müdürü saldırıda yaralandı. Saldırının ardından bölgede geniş çaplı arama çalışmaları başlatıldı.

Van’ın İpekyolu İlçesi’nde Emniyet Müdürlüğüne gerçekleştirilen terör saldırısı bölgede büyük paniğe neden oldu. Doğu Anadolu bölgesinde son haftalarda ardı arkası kesilmeyen terör saldırılarının ardından Emniyet Müdürlüğü’ne yönelik gerçekleştirilen bu terör saldırısı ise Emniyet Güçleri adına daha büyük bir operasyon çalışması anlamına geldi. Güvenlik önlemlerinin had safhada olduğu bölgede havadan ve karadan arama çalışmaları sürüyor.

Gece saatlerinde Van’a bağlı bulunan İpekyolu ilçesinin Emniyet Müdürlüğünde patlama meydana geldi. Arama çalışmaları neticesinde patlamaya neden olan saldırının roket atar yahut havan topu ile gerçekleştirildiği açıklandı.

Saldırı esnasında kurumda görev yapmakta olan İpekyolu ilçesi Emniyet Müdürü ise saldırı neticesinde yaralı olarak olay yerinden alındı. Şube müdürü yaralı olarak hastaneye sevk edilirken bölgeye askeri güçler ve polis birlikleri toplandı. Saldırıyı gerçekleştiren teröristlere yönelik bölgede geniş kapsamlı arama çalışmaları başlatılırken sivil vatandaşlara ise dikkatli olmaları ve göze çarpan endişe verici bir durum veya kişi ile karşılaşmaları halinde en acil şekilde ihbarda bulunmaları konusunda uyarılar yapıldı.

Doğu Anadolu bölgesinde son hafta içerisinde gerçekleşen 9. Ciddi terör saldırısı olarak kayıt altına alınan bu saldırının arkasında da PKK terör örgütünün bulunduğu düşünülüyor. Terör saldırılarının bu denli yoğunlaşmasına yönelik olarak ise FETÖ’nün etkisinin olduğu iddia ediliyor. Önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek operasyonlarla terör örgütüne karşı daha geniş güvenlik önlemleri de sağlanacak.

İlginizi Çekebilir

ESAD Güçleri Dostu PYD’yi Vurdu

Böylelikle, 5 senedir devam eden Suriye iç savaşında rejim uçakları ilk defa PYD’nin silahlı kolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir