Ana Sayfa / EKONOMİ / Vergi Yükünü Hafifleten Açıklamalar Maliye Bakanından Geldi

Vergi Yükünü Hafifleten Açıklamalar Maliye Bakanından Geldi


Maliye Bakanı Naci Ağbal, vatandaşın içini rahatlacak açıklamalarda bulundu. Vergi yükünün belli şartlar altında azaltılabileceği yönünde açıklamalar yaptı;

Vergi yükü sebebiyle geçimini rahatlıkla sağlayamayan aileleri Maliye Bakanı rahatlattı. Son 3 yıl boyunca vergisini düzenli ödeyen bütün vatandaşlara, vergi hususunda indirim yapılacağını belirtti. Vergi konusunda zaman zaman kendisine de şikayetlerin geldiğini belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, çözümü indirimde buldu. Vergide yapılacak indirim hakkında sahip olan kişiler için ise, indirimin alınan verginin oranına göre yapılacağını belirtti. Aynı zamanda vergi hususunda yeni bir döneme girileceğini belirten Ağbal, yüzleri güldürdü. Bu vergi indirimi sayesinde ödenen vergilerin daha dikkatli bir şekilde ödenip, vergi kaçakçılığının da önüne bir nebze geçilebileceğini öne sürdü.

Vatandaşımız Düştüyse, Ayağa Kaldırmak Bizim Boynumuzun Borcudur

Zor durumda bulunan bütün vatandaşlara yardım etmek için elinden geleni yapacağını belirten Maliye Bakanı, vatandaşını düştüğü borç batağından kurtaracak. Uzun vadede daha da iyi imkanlar sunacağını ve gerektiği zamanlarda hiçbir şekilde faiz alınmayacağını ve de teminat istemeyeceğini belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, dardaki vatandaşların yüreklerine su serpti.

İlginizi Çekebilir

Sebze ve Meyve Fiyatlarındaki Artış İçin Alınan Önlemlerde Son Durum

Son zamanlarda çok ciddi oranda artış gösteren sebze ve meyve fiyatlarının tabana indirgenebilmesi adına alınan …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir