Ana Sayfa / EKONOMİ / VW Audi Mercedes Opel ve Porsche yine skandala karıştı

VW Audi Mercedes Opel ve Porsche yine skandala karıştı

VW skandalının ardından Federal Ulaştırma Bakanı Alexander Dobrindt’in (CSU) isteği üzerine inceleme başlatan Alman Motorlu Taşıtlar Dairesi, alman üretimi bir çok otomobili teste tuttu ve bu da yeni bir skandalın ortaya çıkmasına neden oldu. Dünyanın en büyük üreticileri olan Audi, Mercedes, Opel ve Porsche, Volkswagen’in başına gelen skandal sonrasında yaptığı gibi otomobillerini geri çağıracak. Bu da toplam 630 bin otomobilin fabrikalara geri çağrılması demek.

Medyaya sızan bilgilere göre, araçlarda yapılan testler sonucunda Alman otomobil üreticileri VW, Audi, Mercedes, Opel ve Porsche emisyon değerlerindeki düzensizlik nedeniyle 630 bin otomobili geri çağırmak zorunda kalacak.

VW’nin egzoz emisyon değerlerini düşük göstermek için uyguladığı özel programın diğer otomobil üreticileri tarafından kullanılmadığı açıklanırken, inceleme sonucunda hava sıcaklığının belirli bir dereceye düşmesi durumunda egzoz gazının temizlenmesi olayının durduğu diğer otomobillerde tespit edildi. Üreticilerden sözkonusu aksaklığın giderilmesinin istendiği, bu nedenle de VW, Audi, Mercedes, Opel ve Porsche’nin 630 bin aracı geri çağıracağı belirtildi.

Geri çağrılması beklenen araçların 230 bin Porsche Macan, VW Amarok ve Crafter, Mercedes’in A/B ve V modelleri, Audi Q5, A6, A8, Opel Zafira, İnsignia ve Cascada olduğu belirtiliyor. Federal Ulaştırma Bakanlığının önümüzdeki günlerde kamuoyunu aydınlatmak için basın toplantısı yapması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Çocukluğumuzun Efsanesi Pokemon’un Yepyeni Oyunu Resmen Yayınlandı

İzlenilen en efsane çizgi filmler arasında ilk sıralarda yer tutan Pokemon, yepyeni oyunuyla yeniden karşımızda. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir