Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Whatsapp görüntülü konuşma ve masaüstü geliyor

Whatsapp görüntülü konuşma ve masaüstü geliyor

Hemen hemen herkesin akıllı telefonunda bulunan Whatsapp, her an yeni bir özellik katıyor. Sesli aramanın yetersiz olduğunu düşünen popüler uygulamanın yaratıcıları Whatsapp uygulamasına görüntülü konuşmayı da ekliyor. Sesli mesaj özelliği ile aradığınız kişinin interneti kapalıysa veya çekmiyorsa ona sesli mesaj bırakabileceksiniz. Rakiplerine fark atabilecek bir diğer uygulama ise NFC Tag özelliği, bu özellik ile firmalara kolayca WhatsApp üzerinden kendilerini eklemelerini sağlayabilecek. Sosyal medya devi Whatsapp’ın, Windows ve Mac platformları için masaüstü uygulaması çıkarmak için gün saydığı iddia edildi.

Daha önce WhatsApp Web’i çıkararak kullanıcıların WhatsApp deneyimine farklı bir alternatif sunan Facebook, o alternatiflere bir yenisini daha eklemeye hazırlanıyor.

WABetaInfo isimliTwitter hesabından paylaşılan ekran görüntülerinde, WhatsApp tarafından hazırlanan bir bültende WhatsApp programının Windows ve Mac platformaları için indirme tuşları göze çarpıyor.

Phonearena’ya göre WhatsApp ayrıca NFC etiketleri ve QR kodlarla grup davetiyeleri özelliği üzerinde çalışıyor. Sadece iOS’ta olacak bir özellik ise, sesli aramaya yanıt vermeyen kullanıcılara sesli mesaj bırakılabilme.

Geri arama butonu da yeni geleceği söylenen özellikler arasında. Dosya paylaşımı konusunda da yenilikler yapılacağı açıklanan WhatsApp üzerinden kontaklarınıza .zip uzantılı dosyalar paylaşabileceksiniz.

WhatsApp’ın Amerika ve Kanada’daki en büyük rakiplerinden biri olan BBM uygulaması, mesajlaşma uygulaması olarak söz konusu bölgelerde gayet popüler. BBM, yakın zaman önce görüntülü arama seçeneğini kullanıcılarına sunmuştu.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir