Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Whatsapp uçak modu ile okundu bilgisine son

Whatsapp uçak modu ile okundu bilgisine son

Akıllı telefonlarda yer alan uçak modunun açılması ile birlikte WhatsApp kullanıcıların okuduğu mesajların okundu olarak işaretlenmediği açıklandı. Uçak Modu Açılırsa WhatsApp’ta ne gibi değişiklikler olur?

Mesajlaşma uygulaması Whatsapp’ın okundu bilgisini karşı tarafın görmemesini sağlayan açığı belirlendi. Pek çok kişinin kullanmadığı fakat pek çok konuda kolaylık sağlayan uçak modu ile kişilerin özellikle WhatsApp uygulaması üzerinde okuduğu mesajların karşı tarafa okundu olarak gösterilmediği yapılan denemelerle teyit edildi. Okuduğu mesajların karşı tarafın okunup okunmadığını öğrenilmesini istemeyen kişilerin bu konuda uçak modunu açarak mesajları okuması yeterli.

Uçak modu açıldığından mesaj gönderen kişinin bu konudan haberi olmaması pek çok kişi için son zamanlarda en çok tercih edilen yöntemlerden birisi olurken özellikle kritik durumlarda bu yöntem ideal gibi görünüyor.

Whatsapp uçak modu nasıl yapılır?
Akıllı telefonlarımızdaki uçak modu özelliği, telefondan çıkan sinyallerin uçakların herhangi bir sistemine zarar vermemeleri için telefonlarımızdaki tüm bağlantıları devre dışı bırakması anlamına geliyor. Her ne kadar böyle bir riskin olduğu bizler tarafından bilinse de; Uçak modunun başka işlere de yararı olduğu aşikar.

Arkadaşımızdan gelen mesajları ona okuduğumuzu göstermemek için Facebook Messenger, WhatsApp, Snapchat gibi anlık mesajlaşma uygulamaları, Bildiğiniz gibi size gönderilen mesajları karşı tarafa bildiriyor. Bazı uygulamalarda bu işlemi pasif hale getirebiliyoruz. Fakat bu durumda gönderdiğiniz mesajların okunup okunmadığı size gösterilmiyor.

Birde…Herhangi bir mesajı okumadan evvel uçak modunu açtığınızda alıcının bundan haberi olamıyor. Bu yöntem her uygulama için geçerli olmayabilir, ancak WhatsApp, SnapChat ve birçok uygulamada işe yaradığı bilinmekte. Uçak modundan çıktığınızda okundu bilgisi muhtemelen gönderiliyor, ancak en azından yazacağınız cevabı düşünecek birkaç dakika kazanma fırsatına erişiyorsunuz.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir