Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Whatsapp’de yepyeni bir dönem başlıyor

Whatsapp’de yepyeni bir dönem başlıyor

Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan ve 2014 yılında Facebook bünyesine katılan Whatsapp’da reklam dönemi çok yakında başlıyor.

Kısa bir süre önce ‘şifreleme sistemi’ ile Whatsapp kullanıcıları arasındaki tüm mesajların 3. Şahıslar tarafından herhangi bir şekilde okunmasını ya da paylaşılmasını engelleyen Whatsapp; şimdide reklam almaya hazırlanıyor.
Aynı zamanda kullanıcıların cep telefonu numaralarını; Facebook ile paylaşmayı da planlıyor. Böylelikle Whatsapp; Facebook aracılığıyla kullanıcılara daha uygun arkadaş tavsiyelerinde bulunmayı ve aynı zamanda reklamlar gönderilmesini hedefliyor.

Whatsapp; Facebook ile kullanıcıların telefon numaralarını paylaştığında Facebook; birbirlerinde cep telefonu numarası olan ancak Facebook’ta arkadaş olmayan kullanıcıları birbiriyle eşleştirebilecek. Bu durum; spam ve taciz mesajları gibi istenmeyen mesajların da önüne geçilmesine yarayacak.

Ancak ne olursa olsun, hiçbir şekilde Whatsapp mesaj içerikleri hiç kimse ile paylaşılmayacak ve özel kalmaya devam edecek.

Whatsapp; aynı zamanda reklam uygulaması için kullanıcılarına önceden mesaj göndermeyi de düşünüyor. Bu amaçla Whatsapp; şimdiden önemli ve büyük firma, şirket ve reklam ajansları ile görüşmeye başladı bile. Yeni uygulama ile şirket ve firmaların kendi reklamlarını; Whatsapp kullanıcılarına gönderebilmesi amaçlanıyor.
Henüz reklam uygulamasının ne zaman başlayacağı kesin olarak belirtilmese de reklam çalışmasının ilk olarak test edileceği ülkenin Amerika Birleşik Devletleri olacağı söylenmekte. Ardından da Whatsapp; bölgesel çalışmalara başlamayı planlıyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy S8’in Tanıtımının Gerçekleşeceği Tarih Her An Kesinleşebilir

 Akıllı telefonların en iyi modellerini üretebilen Samsung, yeni telefonu olan Galaxy S8 için kollarını sıvadı. …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir