Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / WhatsApp’ta Yeni Özellik

WhatsApp’ta Yeni Özellik

Günümüzde herkesin kullandığı ve iletişimde büyük kolaylık sağlayan WhatsApp uygulamasına her geçen gün yeni bir özellik gelmeye devam ediyor. WhatsApp üzerinden hem mesajlaşıp hem de arama yapılabiliyor.
WhatsApp’a eklenen son yenilik ise arama yapma özelliği ile ilgili. WhatsApp üzerinden biri arandığında ve cevap alınmadığında veya yapulan arama reddedildiğinde “Geri Ara” ikazı ekrana gelecek.

Silseniz de silinmiyor.
Güvenlik araştırmacıları bir süredir Whatsapp’ı inceliyordu ve yapılan araştırma ve incelemeler sonucunda meydana çıkan bir gerçek duyan herkesi şoke etti. WhatsApp’tan mesajları ya tek tek seçerek ya da komple bir şekilde silebiliyorsunuz. Fakat gerçek bu değil. Siz mesajlarınızı siliyorsunuz. Aslında sildiğinizi sanıyorsunuz ama mesajlarınız silinmiyor. Güvenlik araştırmacısı Jonathan Zdziarski WhatsApp’tan silinen görüntü ve mesajların aslında silinmediğini, uygulama içerisine kaydedildiğini belirtti. Uçtan uca şifreleme özelliğinin aslında sadece konuşma anında geçerli olduğunu açıklayan güvenlik araştırmacısı, bu durum hakkında kaygılanmamamızın gerektiğini ifade etti.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir