Ana Sayfa / SAĞLIK / Yazın vazgeçilmezi klima zararlı mı?

Yazın vazgeçilmezi klima zararlı mı?

Yaz günlerimizde serinlememizi sağlayan 7’den 70’e herkesin evinde bulunan klimayla ilgili açıklamalar herkesi sarstı! Yüz ve mimik hareketlerinin kontrolüyle görevli olan sinirlerin yok olmasıyla yüz felci gibi sorunlarla karşılaşılır.

 

Son yapılan açıklamalara göre ise klimanın karşısında uzun süre durmanın oldukça zararlı olduğu ve de yüz felcine sebebiyet verebileceği yönünde. Sıcak yaz günlerinin ve uzun yolların vazgeçilmezi klimanın hatalı kullanımı oldukça büyük sonuçlar doğurabiliyor. Klimanın hava süzgeci ayarlanırken, klimanın yüze temasının engellenmesinin çok önemli olduğunu ve büyük sorunlara davetiye çıkarabileceği yönünde açıklama yapan uzmanlar özellikle hamilelik çağındaki kadınlarımızın bu konuyu daha da dikkate alması gerekiyor.

 

DOĞRU KLİMA KULLANIMI NASIL OLMALIDIR?

Klimayı açar açmaz en düşük sıcaklığa ayarlamakla hızlı serinlik elde edilmez hatta sizi daha çabuk hasta edebilir. Klimanın sıcaklığını rahat edilebilecek en iyi sıcaklığa ayarlamak hem klima kullanımında tasarruf etmenizi hem de hastalıklara karşı önlem almanızı sağlayacaktır. Ayrıca klimayı herhangi bir yiyeceği veya içeceği ısıtmak veya soğutmak için kullanmak da yanlış bir davranıştır.

İlginizi Çekebilir

Uzman Doktorlardan Çocuk Hastalıkları Hakkında Detaylı Açıklamalar

Çocuk hastalıkları konusunda çok daha dikkatli olmamız gerektiği yönünde uzman doktorlarımız sürekli olarak açıklamalarda bulunmaktayken …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir