Ana Sayfa / GÜNDEM / Yetenek Sizsiniz’den Fetöcü Finalist

Yetenek Sizsiniz’den Fetöcü Finalist

15 Temmuz gecesi gerçekleşen FETÖ darbe girişiminde gözaltına alınan isimlere bir yenisi eklendi. Yetenek Sizsiniz finalisti Hakan Akdoğan gözaltına alındı. İşte detaylar.

 

Acun Ilıcalı’nın TV 8 ekranlarına getirdiği efsanevi yarışma programı Yetenek Sizsiniz oldukça büyük beğeni ile izlenmekteydi. Ulusal çapta şehirlerde gerçekleşen yetenek gösterilerinin ardından finale uzanan yolculuk için seçilen isimler büyük ödül için yeteneklerini sergilediler.

 

Atalay Demirci’nin Twitter’dan gerçekleştirdiği konuşmaların ardından tutuklanmasından sonra FETÖ soruşturması dahilinde bir Yetenek Sizsiniz yarışmacısı daha FETÖ operasyonları kapsamında gözaltında. Erciyes Üniversitesi öğretim üyesi olarak görev yapan, görevlisi ve personelinden 100 kişiye dair operasyon gerçekleştirildi. Erciyes Üniversitesi’nde tutuklanan isimler arasında ‘Yetenek Sizsiniz’ yarışması finalisti olarak gündeme gelen Hakan Akdoğan da bulunmaktaydı. Akdoğan, Erciyes Üniversitesi Beden Eğitimi Spor Meslek Yüksek Okulu’nda görevli yapmaktaydı ancak FETÖ operasyonları çerçevesinde gözaltına alındı.

2009 sensinde yarışmanın ilk sezonunda ekranlara gelen Hakan Akdoğan, jimnastik ve akrobasi şovu gerçekleştirmişti ve yarışmanın en favori finalistleri arasına adını yazdırmıştı. Akdoğan, ilk sezonu 4.lükle tamamlamıştı. Akdoğan yarışmanın ardından TV8’de ekranlara gelen Ninja Warrior isimli yarışmanın sunuculuğunu gerçekleştirmişti.

Tutuklanarak cezaevine yollanan komedyen Atalay Demirci 3 sene evvel Yetenek Sizsiniz yarışmasında birinci olması ise oldukça çok merak ediliyordu. İfadelerinde Fethullah Gülen’le hiçbir araya gelmemiş olduğunu ancak Acun Ilıcalı’nın yaptığı Yetenek Sizsiniz yarışması esnasında FETÖ’den oylar topladığını beyan eden Demirci için oy kampanyası gerçekleştirildiği gündeme gelmişti. 3 sene evvel paylaşılan tweetlerin ilk sırasında ise şüphe edilen FETÖ’nün gazetecisi Emre Uslu yer alıyor. Uslu, Atalay Demirci için tweetler paylaşarak oy talep etmişti. Bugün tutuklanan Hakan Akdoğan isimli finalist için de ‘FETÖ mü oy verdi?’ konusu gündeme geldi.

İlginizi Çekebilir

ÇORLU’DAN KALKIŞ YAPAN EĞİTİM UÇAĞI DÜŞTÜ

Tekirdağ’da yer alan Çorlu İlçesi’nden eğitim amacı ile kalkış yapan ve havalanan Tarkim uçuş okuluna …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir