Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Youtube’a yeni özellik “Derin sinirsel ağ teknolojisi”

Youtube’a yeni özellik “Derin sinirsel ağ teknolojisi”

Bu kötü yeniliklerden biri. Youtube “Bumper ads” ismiyle kullandığı bu reklamların atlanmasını mümkün kılmıyor. Reklamlar son saniyeye kadar tüketilince otomatik atlanıyor. Normalde 5 saniyeden sonra atlayabildiğiniz reklamları mayıstan itibaren Youtube kanallarında göremeyeceksiniz. Özellikle hedef kitle olarak mobil kullanıcıları tercih eden Youtube reklamları, Mayıs’tan itibaren telefon ve tabletlerde görünmeye başlayacaklar. Bu yüzden önümüzdeki birkaç gün reklam atlamanın keyfini çıkarmaya devam edelim.

Bunun yanı sıra birde yeni bir özellik geliyor ki bu özellik hoşunuza gidecek. YouTube’un iOS ve Android uygulamaları, video keşfetmenizi kolaylaştıran yeni bir giriş sayfasıyla güncelleniyorlar. Videolardan alınan görüntüler, sayfada ön planda gösteriliyor; küçük ön izlemeler yer almıyor.

Yeni tasarım, geçmişte izlediğiniz videolara yönelik kişisel önerileri sizlere sunuyor ve geçmişe göre destekleniyor. YouTube, önerilerin izleme alışkanlıklarınızı ele alan “derin sinirsel ağ teknolojisinden” faydalandığını, zaman içinde daha akıllı hale geldiğini belirtiyor. Yeni derin sinirsel ağ teknolojisi sistemi, üye olduğunuz kanallardan videoları seçip öne çıkarma konusunda da oldukça becerikli.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir