Ana Sayfa / TEKNOLOJİ / Youtube’da Live360 derece video izleme dönemi başladı

Youtube’da Live360 derece video izleme dönemi başladı

Youtube her geçen gün kendini geliştirmeye ve kullanıcılara daha yeni özellikler sunmaya devam ediyor. Facebook düzenlediği F8 geliştiriciler konferansında 360 derece kameraya sahip donanımını tanıtmış ve bu kamera Facebook üzerinden canlı yayın yapmaya yarayan bir donanım ancak şu an için hem canlı yayın hem de 360 derece özelliğini kullanamamakta. Video dünyasının iki dev ismi birbirleriyle büyük bir yarışa girişti bu da izleyiciye bambaşka bir video deneyimi yaşatmak. İki dev platform da bunu farklı şekillerde ele alarak kullanıcıya sunmaya çalışıyor.

YouTube için Live 360 içerik insanlar için bugün ile sanal gerçekliğin bulunduğu bir dünya arasında köprü görevi görmeye başlayacak. Kullanıcının hiçbir şey yapmasına gerek kalmayacak. YouTube’da canlı yayın yapmak için akıllı cep telefonunuzdan ya da web üzerinden pn’niz ile yapabilirsiniz. Herhangi bir teknolojiyi satın almak veya işleme sokmanıza gerek yok. Bu Facebook’un Oculus Rift’i gibi değil. Rift için 600 dolar, Rift çalıştırabilen bir bilgisayar için 1000 dolar harcamak gerekmekte.

Şirket bugün Live360 özelliğini üreticilerin donanımlarına eklemesi için bir API yayına sunuldu. Servis üzerinde 350 dolar ile 17.000 dolar arasında değişen kameralar ile yayın yapılabilmekte. 360 derece video özelliği Mart 2015’te YouTube’a Eylül 2015’te ise Facebook’a gelmiş ve meraklı kullancıları ile buluşmuştu.

İlginizi Çekebilir

Apple Airpods’unun Kaybolmasından Şikayetçi Olanlara Müjde

Apple’nin yayınladığı andan itibaren çok büyük ilgi gördüğü ve milyonlarca kişi tarafından satın alınan kablosuz …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir