Ana Sayfa / GÜNDEM / YSK’nın tercih kaşesi erken seçim için mi? Erken seçim olacak mı İşte yanıtı
Erken seçim

YSK’nın tercih kaşesi erken seçim için mi? Erken seçim olacak mı İşte yanıtı

Devlet Malzeme Ofisi’nin açtığı bir ihale herkesin kafasında erken seçime gidileceğine dair bir şüphe oluşturdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ise erken seçimi ilke olarak benimsemediğini ve bunun defalarca dile getirildiği açıklandı.

Devlet Malzeme Ofisi’nin internet sitesinde yapılan bir ihale ilanı sosyal medyayı karıştırdı. İlanda yeni bir ihalenin yapılacağı duyurularak “Yüksek Seçim Kurulu ihtiyacı 450.000 adet tercih kaşesi satın alınacaktır” denildi.

Başbakan Davutoğlu’nun veda konuşmasının ve Ak Parti’nin 22 Mayıs’ta olağanüstü kongre kararından sonra erken seçim iddiaları Ankara kulislerinde erken seçim iddialarını yaratmıştı.. Devlet Malzeme Ofisi’nin açtığı bu ihale ise sosyal medyada erken seçim olacak iddialarının ortaya çıkmasına neden oldu.

Öte yandan Milliyet gazetesi yazarı Serpil Çevikcan erken seçim iddiaları ile ilgili bugünkü köşesinde çarpıcı bilgiler verdi. İşte Çevikcan’ın yazının ilgili bölümü:

“CUMHURBAŞKANI’NIN ERKEN SEÇİM GÖRÜŞÜ”
“Bu noktada, önceki günkü Cumhurbaşkanı-Başbakan görüşmesinin ardından yeniden gündeme gelen “erken ya da baskın seçim” tartışmasına da değinmek istiyorum.”

“Cumhurbaşkanlığı’na yakın kaynaklar, Erdoğan’ın ilkesel olarak erken seçime karşı olduğuna, bunu defalarca dile getirdiğine dikkat çekiyorlar.”

“Erdoğan’ın, koalisyon olsun olmasın, ömrü 1 yılı, 1.5 yılı geçmeyen hükümetlerin Türkiye’ye maliyetini örnek gösterdiği biliniyor.”

“İstikrarın önemine Erdoğan’dan daha fazla vurgu yapan lider neredeyse yok.”

“Bu nedenle Cumhurbaşkanı’nın “fevkalade bir gelişme olmadıkça” erken seçimden yana olmadığı görüşünü son gelişmeler ışığında yeniden dile getirdiği, hatta önceki akşam, Başbakan’la görüşmesinin ardından bu değerlendirmesini yinelediği kaydediliyor.”

“Erdoğan’ın, Ak Parti’de dünden itibaren açılan yeni sayfaya ilişkin öngörüsüne yansıyan bilgiler ışığında da şunları söyleyebiliriz: Cumhurbaşkanı parti ve hükümetin daha dinamik bir yapıda çalışacağı, bürokrasi ile yürütme ve yasama arasındaki uyumun tahkim edileceği bir dönemin başlayacağı inancında.”

Milliyet

İlginizi Çekebilir

ESAD Güçleri Dostu PYD’yi Vurdu

Böylelikle, 5 senedir devam eden Suriye iç savaşında rejim uçakları ilk defa PYD’nin silahlı kolu …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir