Depremzedelerden KPSS’de katılacakları oturumlar için sınav ve başvuru ücreti alınmayacak!

Depremzedelerden KPSS’de katılacakları oturumlar için sınav ve başvuru  ücreti alınmayacak!
ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, bugün yaptığı bir son dakika açıklamasında depremzedelerin KPSS'de katılacakları oturumlardan sınav ve başvuru hizmet bedeli alınmadığını açıkladı.

ÖSYM tarafından alınan bir karara göre, depremzedelerden KPSS sınavında oturum ve başvuru ücretleri alınmayacak. Söz konusu kararı ise ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy duyurdu. Ersoy, açıklaması da depremzedelerin KPSS'de katılacakları oturumlardan sınav ve başvuru hizmet bedeli alınmayacağını bildirdi.

Ali Ersoy, bugün başlayacak olan 2023-KPSS A Grubu ve Eğitim (GY-GK/Eğitim Bilimleri/Alan Bilgisi/ÖABT) uygulamalarına ilişkin yaptığı açıklamada, deprem bölgesinden başvuranlardan herhangi bir ücret talep edilmeyeceğini söyledi. YKS başvuruları ile o uygulama KPSS'de aynı olacaktır. Ersoy'un açıklamaları şu şekilde:

Depremzedelerden KPSS’de katılacakları oturumlar için sınav ve başvuru ücreti alınmayacak!

“26.06.2023 depreminde bu ilde/ilçede depremzede kardeşlerimize her türlü desteği vermeye çalışıyoruz.

 ADRES BİLGİLERİ SİSTEM TARAFINDAN DOĞRULANACAKTIR

ÖSYM, başvuru sahibinin adres bilgilerini adrese dayalı nüfus kayıt sisteminden doğrulayacaktır. Adrese dayalı nüfus kayıt sisteminde adres bilgileri teyit edilmeyen adaylar, sistem üzerinden ücretsiz başvuru yapamayacaklardır. 2023-KPSS A Grubu ile birlikte ğretmenlik (GY-GK/Eğitim Bilimleri/Alan Bilgisi/ÖABT) sınavlarına ilişkin ) başvurular balşatılmış olup, 29 Mayıs'a kadar devam edecektir."

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.