Milyonlarca kişinin cebi parayla dolacak! TCKN son hanesi 2,4,6,8 olanlar hesaplarını kontrol etsin! SSK, Bağkur emeklilerine maaş ödemeleri başladı!

Milyonlarca kişinin cebi parayla dolacak! TCKN son hanesi 2,4,6,8 olanlar hesaplarını kontrol etsin! SSK, Bağkur emeklilerine maaş ödemeleri başladı!
SGK'nın açıklamasına göre, tahsis numarası 0, 2, 4, 6, 8 olan emeklilerin maaş ödeme tarihleri belirlendi. Tahsis numarası, emekli maaşının bağlandığı dosya numarası ile ilişkilidir ve özlük dosyası yerine geçmektedir. İşte tahsis numarasına göre maaş ödeme tarihleri...

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından yapılan açıklamaya göre, tahsis numarası 0, 2, 4, 6, 8 olanların maaş ödeme tarihleri belirlendi. SGK, Bağ-Kur ve SSK'lıların farklı tarihlerde tahsis numarasına göre maaş alacaklarını duyurdu. İşte, tahsis numarasına göre maaş ödeme tarihleri...

TAHSİS NUMARASINA GÖRE MAAŞ ÖDEMELERİ

maaş

SSK emeklileri için yeni düzenlemeler yapılmıştır. Bu düzenlemelere göre, emekli maaşlarının ödeme tarihleri tahsis numaralarının son rakamına göre belirlenmektedir.

Tahsis numarası son rakamı 8 olan SSK emeklileri, maaşlarını her ayın 22. gününde alacaklardır. Tahsis numarası son rakamı 6 olanlar ise maaşlarını her ayın 23. gününde alacaklardır. Tahsis numarası son rakamı 4 olan SSK emeklileri ise maaşlarını her ayın 24. gününde alacaklardır. Tahsis numarası son rakamı 2 olanlar maaşlarını her ayın 25. gününde alacaklardır. Son olarak, tahsis numarası son rakamı 0 olan SSK emeklileri maaşlarını her ayın 26. gününde alacaklardır.

Bağ-Kur emeklileri için de benzer şekilde düzenlemeler yapılmıştır. Tahsis numarasının son rakamı 8, 6 veya 4 olan Bağ-Kur emeklileri, maaşlarını her ayın 27. gününde alacaklardır. Tahsis numarasının son rakamı 2 veya 0 olan Bağ-Kur emeklileri ise maaşlarını her ayın 28. gününde alacaklardır.

Bu düzenlemeler, emekli maaşlarının ödemelerinin düzenli ve sistemli bir şekilde gerçekleştirilmesini sağlamaktadır. Emekliler, tahsis numaralarının son rakamına göre belirlenen tarihlerde maaşlarını bankadan alabileceklerdir. Bu sayede emeklilerin maddi planlamaları daha iyi yapmaları ve ödemelerini zamanında alabilmeleri hedeflenmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.