11 Nisan 2021 Pazar 21:24
Buz Lazer Epilasyonun Avantajları Nedir?
Takip Et:

Dünya genelinde son yılların en etkili medikal teknolojilerinin başında gelen buz lazer uygulamaları, son dönemlerde giderek artan tercihler arasında yer alıyor. Üstelik epilasyonun giderek daha yaygın bir hale geliyor olması ve ayrıca çeşitlendiğini de düşünürsek eğer, her ten rengine uygun ve kıl durumuna göre dalga boyu atabildiği için, birçok kadını kökünden kıllardan kurtarmış oluyor.

Buz lazer epilasyon işlemindeki ağrı ortadan kalktığı gibi, bir diğerli önemli konu ise tabii ki zaman durumudur. Seansların daha kısa sürmesi ve bir kere yapılacak bu işlem sayesinde tam anlamıyla kıllardan kurtulacağınız için, her açıdan avantajlı olacaksınız. Yeni nesil lazer uygulamalarının başında gelen ve her geçen gün gelişen başlıkları ile birlikte, artık daha etkin bir epilasyon olarak karşımıza çıkıyor.

Eski lazer epilasyon sistemlerine karşın birçok farklı avantajı bulunuyor. Örneğin eskiden kıllar kökünden çekilir ya da yakılırdı. Ama artık bu durumlar ortadan kaldırılmış durumda. Bu nedenle bu yeni lazer teknolojisinin birçok avantajından yararlanarak, daha sağlıklı bir cildin tadını çıkarabilirsiniz.

epilasyon 4.jpg

Buz Lazer İle Kıllardan Kurtulun

Acısız lazer epilasyon uygulaması olarak bilinen ve ilk akıllara gelen epilasyon uygulamalarının başında geliyor olmasından dolayı sizinde tercihiniz olabilir. Böylelikle uygun ortalama buz lazer fiyatları ile dilediğiniz gibi harika bir tene sahip olacaksınız. Avantajları sayesinde epilasyon yaptıracakların ilk aklına gelen ve ayrıca tavsiye edilen bu yöntem halk arasında hızla yayılmaya başlamış durumda. Lazer uygulamada çalışma sistemi derinin altına işleyerek, burada bulunan kıl köklerinin hücrelerine temas etmesi ve kıl köklerini tahrip ederek yok etmesidir.

Özellikle eski sistemlerde bu ağrılı yöntemler ile yapıldığı gibi, hem kıllar yeniden çıkabiliyor, hemde çok zorlu bir epilasyon sürecinden geçiyordunuz. Ancak bugün durum çok daha farklı bir hale geldi ve hissedilen acı ortadan kalkmaya başladı. Diğer lazer epilasyonlarında ciltte kızarıklık ve tahriş hat safhada iken buz lazer sayesinde kademeli ısıtma yöntemi ile birlikte acı olmadığı gibi, kızarıklık ve tahrişte olmamaktadır. Bu nedenle de hassas ciltlerde uygulama yapılması durumunda hafif kızarıklık olsa da birkaç gün içerisinde geçmektedir.

1.jpg

Buz Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Buz lazer epilasyon da en önemli olay kademeli ısıtma sisteminin bulunuyor olmasıdır. Şunu da söyleyelim ki, soğutma sistemi yani adı üstünde buz lazer olsa da, bu soğukluğu hissetmiyorsunuz. Kıl köklerini uygulanan lazer ışınlar kontrollü olarak veriliyor ve bu sayede deri yüzeyi zarar görmeden, epilasyon tamamlanmış oluyor.

Lazer epilasyon da buz başlık türleri de değişiklik gösteriyor. Böylelikle farklı noktalara uygulanan epilasyonda ciltte yanıklarda oluşmuyor. Şöyle düşünün ki yüz bölgesi daha hassas olduğu için, bu kısım da kullanılan başlık bacaklara uygun değil. Bacaklara uygun başlıklar ise yüzde kullanılması kesinlikle uygun değildir. Lazer ışınlardan oluşan dalgalar yüksek enerji vererek, uygulanan bölgeye ütü yapılır gibi uygulanmakta olup, bu sayede her hangi bir sorun yaşamadan kıllardan kurtulmuş olacaksınız.

Özellikle bu yöntem ince ve açık renkli kılların giderilmesini de sağladığından dolayı, rahat bir şekilde geleneksel yöntemler yerine lazer epilasyon yöntemini sizde tercih edebilir ve buna göre yanık, leke gibi sorunlar olmadan tam anlamıyla masaj konforu ile rahat ve ağrısız bir şekilde kıllardan kurtulmuş olacaksınız.

25.jpg

Buz Lazer Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Vücudunuzdaki tüm bölgelere uygulanmasında her hangi bir sakınca bulunmamaktadır. Buz lazer epilasyon son yılların en etkin teknolojisi olarak karşımıza çıktığı gibi, ince tüylere de kesin çözüm sunuyor. Bunu ise özel başlığı sayesinde yaptığından dolayı yüz bölgesi, kaş arası, çene, gıdık ve bıyık bölgesine de uygulanabiliyor. Önceki lazer sistemlerinin yüz bölgesine uygulanmadığı düşünürsek eğer ve tabii ki başlıklarının da bu işleme uygun olmaması nedeniyle, yüz bölgesine uygulama yapmak çok daha zorlu bir hale gelmektedir. Üstelik ince tüyler üzerinde yeterince etkili olmadığını da düşünürsek eğer buz lazer her anlamda etkin bir şekilde karşımıza çıkıyor. Bu nedenle epilasyon yaptıracaksanız eğer, tercihleriniz teknolojinin en iyi ürünü olan lazer epilasyon olması gerekiyor.

Buz lazer yöntemi sayesinde yüz bölgesi gibi ince tüylerin olduğu bölgelerde dahi rahat bir şekilde işlem yaptırabilir ve buralarda ki kıllardan da kurtularak pürüzsüz bir görünüme sahip olabilirsiniz. Özellikle tamamen acısız olan bu yöntem ciddi anlamda konforlu bir şekilde yapılıyor. Artık diğer lazer epilasyon teknikleri yerine buz lazer yöntemi ile cilt tonunuzda farklılıklar olsa dahi kıllardan kurtulabilirsiniz. Bu nedenle beyaz tenliler için, cildinin farklı yerlerinde oluşan renkli bölgeler için de tüy alma işlemini yaptırmak mümkün. Kısacası genital bölge için dahi uygun olmasından dolayı, artık tüm vücudunuza dört mevsim bu işlemi yaptırabilirsiniz.

13.jpg


Buz Lazeri Kimler Yaptırabilir?

Tüm cilt renklerine uygun olan buz lazer tekniği, geçici yöntemlerle zaman kaybetmemek isteyenlerin tercihleri arasında bulunuyor. Çünkü kalıcı olarak kıllardan kurtulabiliyorsunuz. Buna göre doğru uygulama yöntemi, doğru cihazlar ve doğru yöntemler ile birlikte başlıkların kullanılması durumunda, artık kolay bir şekilde kıllardan kurtulabilirsiniz. Uygulama ortalama 4-6 seans sürmekte olup, bu tamamen kişiye yani size bağlıdır. Bunu ise güzellik uzmanı ile görüşerek süreçleri öğrenip, kaç seansta tüm kıllardan kurtulacağınızı öğrenerek yaptırmaya başlamalısınız. Seanslara göre buz lazer fiyatları belirlendiği gibi, ayrıca kıl tipine ve tabii ki yaptıracağınız güzellik uzmanı ile kliniğin durumuna göre de belirlenmektedir.

Buz lazer uygulaması hamile olanlara kesinlikle önerilmediği gibi, hamileler için hiçbir lazer epilasyon uygulaması da önerilmez. Buz lazer seansı devam ederken hamile kalırsanız eğer, bu durumda devam edip etmeme kararına ise doktorunuzdan öğrenmeniz gerekiyor. Doktorun vereceği karar doğrultusunda lazer epilasyon yaptırmanız gerekiyor. Ayrıca hamle olanlar doğumdan sonra veya emzirme döneminde de sadece belirli bölgelere uygulama yaptırabilir. Buz lazer sadece çok hassas tenlerde kızarıklık yapmaktadır. Tamamen acısız ve ağrısız olan buz lazer dünya genelinde milyonlarda kişi tarafından tercih ediliyor.

FDA onayı ise bu işte uzman olan güzellik merkezlerine verilmektedir. Eğer buz lazer yaptıracaksanız bunun için FDA onayı olup olmadığını da kontrol etmeli ve bu onaya sahip olan merkezler üzerinden buz lazer yaptırmalısınız. Bu uygulama aşamasında şunu belirtelim ki ince ve açık renkli kılların bir anda gitmesi çok zor olmaktadır. Bu nedenle seans sayılarında da bir artış bulunmaktadır. Çünkü öncesinde ince tüylerin olduğu bölüme jiletle müdahale yapılıyor ve kılların kalınlaşmaya başlaması ile birlikte, kıllara işlem yapılıyor.

Böylelikle tüm vücudunuzda gerekli epilasyonu başlıklar sayesinde birkaç farklı seans ile yaptırabiliyor ve buna göre kılların tamamından kurtulmuş oluyorsunuz.

epilasyon 9.jpg

Sağlık Anlamında Buz Lazer Epilasyon

Buz lazer sadece kıl köklerine etki edecek derinliğe sahip dalga boylarını deri altına ışın yolu ile uyguluyor. Söz konusu lazer ışınları ise kanser gibi çeşitli hastalıklara neden olmuyor. Bu durum hem deri altı ve hemde deri üstü için geçerli bir durumdur. Yani bu uygulama sizi hasta etmez ve her hangi bir şekilde zarar görmeden kıllardan kurtulmuş olacaksınız. Ancak şunu da belirtelim ki yetersiz merkezlerde yapılacak buz lazer uygulamaları fazla ışına maruz kalmanız durumunda hastalıkları beraberinde getirebilir. Bunun için düşük seviyede ve doğru ışın yöntemini kullanan merkezler ile epilasyon yaptırmanız gerekmektedir.

Hamilelik konusunda bir üst bölümde detaylı olarak anlatmıştık. Sonuç olarak sağlık açısından hamilelerin bu uygulamaya maruz kalmaması gerekiyor. Çünkü lazer ışınları vücudunuza işlediği için ve bebeğiniz ise sizin kan akışınızdan beslendiği için, hamile kadınların her türlü lazer ışınından uzak durması gerekmektedir.

epilasyon 7.jpg

Buz Lazer İle Kıllara Son

Dünyanın en gelişmiş yöntemi olarak karşımıza çıkan ve üstün teknoloji cihazlar ile ışınlı dalgalar sayesinde buz lazer ile hiçbir sağlık problemine neden olmadan kıllardan sonuna kadar kurtulmuş olacaksınız. Buz lazer fiyatları da uygun olması nedeni ile tüm vücudunuza bu uygulamayı yaptırabilirsiniz. Buz lazer yaptıran kişilerde her hangi bir kızarıklık olmasa da, tüyleri açık renk olanlar veya cildi hassas olanlarda birkaç günlük ufak kızarıklıklar olabiliyor.

Buz lazer uygulaması sırasında da kıl köklerinin tahrip ediliyor olması nedeni ile deri altına gönderilen ışınlar her hangi bir zarar vermeden kıllarınızdan kurtulmuş oluyorsunuz. Buz lazer cihazlarının 3 farklı dalga boyu ile işlem yapıyor olmasından dolayı, her türlü ten rengine göre ve kıl tipine göre uygulama yaptırmanız mümkün olacaktır.


Son Güncelleme: 15.04.2021 21:29
Takip Et:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.