İstanbul 26°
parçalı az bulutlu
08 Mayıs 2021 Cumartesi 14:00
8 Mayıs 2021 Resmi Gazete atamaları belli oldu!
Takip Et:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 08 Mayıs 2021 Tarihli ve 31478 Sayılı Resmi Gazete atama ve görevden alma kararları yayımlandı.

Yayımlanan kararlar ile birlikte Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü, Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumuna, Kültür Ve Turizm Bakanlığı, KOSGEB, Sanayi Teknoloji Bakanlığı, Tarım ve Orman Bakanlığı ve Ticaret Bakanlığında ki kadrolara atamalar ve görevden almalar yapıldı

MADEN TETKİK VE ARAMA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Genel Müdür Yardımcıları Akan GÜLMEZ ve Ercan DEMİRYÜREK, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

TÜRKİYE KÖMÜR İŞLETMELERİ KURUMU

Genel Müdürlüğünde açık bulunan Yönetim Kurulu Üyeliğine, 233 sayılı Kanun Hükmünde Karanamenin 8 inci maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Leman ÇETİNER atanmıştır.

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI

Personel Genel Müdürü Ahmet YILMAZ görevden alınmış,

Personel Genel Müdürlüğüne, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Nihat Umut DÖKTÜR atanmıştır.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Antalya İl Kültür ve Turizm Müdürü İbrahim ACAR, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesinin 2 nci maddesi gereğince görevden alınmıştır.

KOSGEB

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığına 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürü Hasan Basri KURT atanmıştır.

SANAYİ VE TEKNOLOJİ BAKANLIĞI

Stratejik Araştırmalar ve Verimlilik Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Prof. Dr. İlker Murat AR atanmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Milli Teknoloji Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince İlknur İNAM atanmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Yönetim Hizmetleri Genel Müdür Yardımcılığına, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Erdal ANIK atanmıştır.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında açık bulunan Müfettişliğe, yapılan yeterlik sınavında başarı gösteren Müfettiş Yardımcısı Emine Ruveyda HACIFAZLIOĞLU 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince atanmıştır.

TARIM VE ORMAN BAKANLIĞI


Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğüne, 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Şeker Dairesi Başkanı Mehmet HASDEMİR atanmıştır.

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesinin 2 ve 3 üncü maddeleri gereğince Meteoroloji Genel Müdürlüğü;

- 8. Bölge Müdürü Yusuf ULUPIN AR,

- 10. Bölge Müdürü Yücel YÜCE,

- 12. Bölge Müdürü Yalçın ÜN,

- 13. Bölge Müdürü Taner ERDOĞAN,

görevden alınmış,

- 8. Bölge Müdürlüğüne Barış ÖZGÜN,

- 10. Bölge Müdürlüğüne Ahmet SAĞLAM,

- 12. Bölge Müdürlüğüne Hüseyin ARABACI,

- 13. Bölge Müdürlüğüne Ömer Faruk KAYA,

atanmıştır.

TİCARET BAKANLIĞI

3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesinin 2, 3 ve 4 üncü maddeleri gereğince, Ticaret Bakanlığı Bakan Yardımcısı Gonca Işık YILMAZ BATUR görevden alınmıştır. Bakan Yardımcılığına Mustafa TUZCU atanmıştır.

ABDULLAH GÜL ÜNİVERSİTESİ

Abdullah Gül Üniversitesi Rektörlüğüne, 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 13 üncü maddesi ile 3 sayılı Cumhurbaşkanlığı Karanamesinin 2 nci, 3 üncü ve 7 nci maddeleri gereğince Prof. Dr. Cengiz YILMAZ atanmıştır.


Son Güncelleme: 08.05.2021 20:49
Takip Et:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Popüler Haberler