25 Şubat 2020 Salı 14:13
Rüyada kedi görmek ne demektir? Rüyada kedi görmenin anlamı ve tabiri
Takip Et:

Rüyada  kedi görme, bir çok araştırmacı ve rüya tabiri ile uğraşan kişilere göre, rüya sahibinin hayatına üzüntü ve keder getireceğini anlatır. Ancak bazı rüya tabircileri için ise rüyada kedi görme olayı, bir hizmetçi manasına geldiğini söyler. İmam Nablusi Hazretlerine göre ise rüyada kedi görmek, zina anlamına gelir. Diğer tabircilere göre ise de bu rüya, hırsız anlamını taşır.

RÜYADA KEDİ GÖRMEK NE ANLAMA GELİR?

Rüyada kedi görme olayı, bir takım rüya tabiri yapan kişiler tarafından hizmetçi anlamını taşımaktadır. Bir diğer rüya tabircilerine göre ise bu rüya hırs, düşmanlık, keder ve üzüntü demektir. Eğer kişi rüyasında dişi bir kedi görüyorsa, bu hizmetçi ve koruyucu manasına gelir. Ancak rüya sahibi, rüyasında görmüş olduğu kediden bir çıkar sağlıyorsa bu, bir hırsızın malından yararlandığı anlamına gelmektedir.

İmam Nablusi’ye göre, rüyasında kedi gören kişinin hayatında, bir zina sonucu doğan çocuğun varlığını anlatır. Kimi zamanlar, rüyada kedi görmek, kişinin hayatında akılsızca hareket etmesi ve ortalıkla bir şaka unsuru olarak dolaşması anlamına gelmektedir.

Bazı durumlarda, rüyada kedi görmek hırsız olarak da yorumlanabilir. Bir takım rüya tabircileri tarafından, rüyasında kedi gören kişinin yaşadığı ev içerisinde bir hırsız bulunduğuna delalet eder.

Kirmanı Hazretlerine göre ise rüyada kedi gören kişilerin, hayatlarına bir hırsızı alt edeceğine işaret eder. Yine bu rüya, bir hastalık oluşacağı anlamına gelir.

Diğer rüya tabircilerine göre ise rüyasında kedi gören kişi, evlat terbiyesi konusunda oldukça hırslı olan bir kadını anlatır.

RÜYADA KEDİ SATMAK

Rüyada kedi sattığını görmek ise, rüya sahibinin, mevcut olan maldan besleneceği anlamına gelir.

RÜYADA KEDİ ISIRMASI

Rüyada kedinin kendisini ısırdığını görenler, büyük bir ihtimalle rahat bir yıl olacağına delalet etmektedir. Rüyada kedinin görülme şekline ve durumlarına göre tabirler farklılık gösterir. Feryat ve figan, zevce için cefa, evlat, zina ve vefasızlık, düşmanlık, hırsızlık, koğuculuk gibi meallere delalet eder.

RÜYADA KEDİ TIRMALAMASI


Rüyasında bir kedinin onu tırmalamasını gören veya bu tırmalama sonucunda kanının akması veya gözünü çıkartma olayı, rüya sahibinin hayatında ona düşman olan bir kişi ile karşılaşacağına delalet eder. Rüyasında gördüğü kedi ile bir didişme içerisinde olan, kedinin onu tırmaladığını veya ısırdığını gören kişinin, hayatında mücadele yaşayacağına delalet eder. Rüyasında, kedi ile yaptığı bu didişmenin sonucunda, kediye yenik düşen kişinin gerçek hayatında mevcut olan hastalığını yeneceğine, üzüntü ve kederlerden acilen kurtulacağı anlamına gelmektedir.

RÜYADA KEDİYE DÖNÜŞTÜĞÜNÜ GÖRMEK

Kişinin rüyasında bir kediye dönüştüğünü gördüğü durumlarda ise hırsızlık ile alakalı bir olay yaşanacağı veya kendisinin aleyhine bazı olayların yaşanacağı anlamına gelir.

RÜYADA KEDİ KOVALAMAK

Rüyada kedi kovalamak uğursuzluğu anlatır. Ancak rüyanızda bir kediyi kovalıyorsanız bu olay, iyi bir anlama gelmektedir. Görülen kedi bir dişi ise kötü bir kadın anlamına gelir. Eğer, rüya sahibi, bir kediye dönüştüğünü görüyorsa bu olay, yanlış yollardan para kazandığını anlatır.

Bir takım rüya tabircilerine göre ise dişi kedi, rüya sahibinin hayatında dolandırıcı ve art niyetli hizmetçinin olduğunu anlatır. Kişinin, rüyasında gördüğü kedinin, rüya sahibinin etrafında dolanmak suretiyle onu korumaya çalışması durumunda ise bu olay, rüya sahibinin hayatında, ona zarar ve fayda getiren bir adamın olduğuna delalet eder. Rüyasında kedi satan bir kişi, kendi malını infak eder.

RÜYADA KEDİ YEMEK

Kedi etini rüyasında yediğine şahit olan bir kişinin hayatında sihirbazlık hileleri öğreneceği anlamı taşır.

KEDİNİN EVE GİRMESİ

Kişi, evine bir kedinin girdiği şekilde bir rüya gördüyse, gerçekte yaşadığı eve yakın bir zamanda hırsızın gireceği anlamına gelir. Rüyasında gördüğü evde bazı eşyaların gittiğini gördüğü durumlarda ise o gerçekte eve girecek hırsızın yine aynı şekilde bazı eşyaları götürdüğüne delalet eder. Eğer, rüyasında bir kedi kesmek suretiyle öldürdüğünü görür veya kediyi tuttuğunu görürse, bir hırsızla gireceği münakaşadan galip ayrılacağına delalet eder.

RÜYADA KEDİ GÖRÜLMESİ

Rüyada kedi görülmesi olayı bazı durumlarda, yaşadığı ülkenin veya durumunun kötüye gittiği anlamına gelir. Fakat bazı durumlarda ise bu rüya, kişinin hayatında bulunan düşmanları hayatından çıkartacağı anlamına gelir. Bazı durumlarda ise kedi, kişinin çocuğunun terbiyesi için çok hırslı bir kadını anlatır.

Rüyada kedi görme olayı, kedinin görülme şekline göre tabirinde çeşitlilik göstererek, farklı anlamlar taşıyabilir.


Son Güncelleme: 25.02.2020 14:13
Takip Et:
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

Popüler Haberler