Bist 100
9.645,02 0%
DOLAR
32,52 0,02%
EURO
34,67 -0,15%
ALTIN
2.421,69 -2,63%

Maaşı yetmeyen emeklilere maaşa ek 5000 TL nakit! Duyan emekliler düğün bayram edecek

SGK uzmanı olan İsa Karakaş, katıldığı televizyon programında emekliler için sevindirici bir haber paylaştı. Sunduğu bilgilere göre, emeklilere yönelik beklenen ek zam haberi geldi. İşte o haberin ayrıntıları…

Yayın Tarihi: 15.03.2024 20:52
Güncelleme Tarihi: 15.03.2024 20:52

Maaşı yetmeyen emeklilere maaşa ek 5000 TL nakit! Duyan emekliler düğün bayram edecek

Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı ve AK Parti’nin lideri olarak yaptığı “emekliler için bu yılın özel olacağı” yönündeki açıklamalarına karşın, emekli aylıkları ve tatil bonuslarına yapılan artışlar hala eleştirilerin odağında yer alıyor.

TGRT Haber’de canlı yayına katılan sosyal güvenlik uzmanı İsa Karakaş, emekli maaşlarına uygulanacak olan ekstra zam miktarını ve zamın ne zaman gerçekleşeceğini duyurdu. Önceki yıl 2 bin TL olarak belirlenen bayram ikramiyeleri, %50 artışla 3 bin TL’ye çıkarılmıştı. Fakat, bayram ikramiyelerinin en az 5 bin TL olmasını uman emekliler, yapılan artışı yetersiz bularak eleştirmişlerdi.

emekli zammı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, seçim kampanyaları sırasında yaptığı konuşmalarda, emekli vatandaşların geçimini sağlamak için aldıkları en düşük emekli maaşının 10 bin lira olmasının yetersiz kaldığını dile getirdi. TGRT Haber’de Alper Altun’un ev sahipliğindeki ‘Bi Bakalım’ programına katılan sosyal güvenlik uzmanı İsa Karakaş, emeklilere yapılacak zamla ilgili son dakika bilgisini paylaştı. Karakaş, zam konusunda her daim iyimser olduğunu ve temmuz ayı itibarıyla ek zammın elzem olduğunu vurguladı. Emeklilerin mevcut durumunu göz önünde bulundurarak, “Gerçekleri konuşuyoruz. Seçim öncesi emeklilere 5 bin TL seyyanen zam gelme olasılığı bulunabilir.” dedi.