Bist 100
10.165,52 1%
DOLAR
32,32 0%
EURO
35,09 0,84%
ALTIN
2.410,28 0,64%

İstanbul, Sakarya, Bursa, Düzce, Edirne ve çevre illere MGM'den uyarı! Sonu çok kötü olacak

Türkiye'nin hava durumu tahminlerine göre, yakın bir gelecekte sıcak hava dalgalarının etkisi altında önemli bir sıcaklık artışı bekleniyor. Bu artışın özellikle İstanbul başta olmak üzere birçok ilde hissedileceği tahmin ediliyor. İşte detaylar...

Yayın Tarihi: 08.11.2023 11:48
Güncelleme Tarihi: 08.11.2023 11:48

İstanbul, Sakarya, Bursa, Düzce, Edirne ve çevre illere MGM'den uyarı! Sonu çok kötü olacak

Sonbaharın gelişiyle birlikte uzun bir süre ılıman hava şartlarının hakim olduğu Türkiye'de, yeni bir sıcak hava dalgasının yaklaştığı meteorologlar tarafından duyuruldu. Yapılan son tahminlere göre, ülke genelinde sıcaklıkların artış göstereceği ön görülüyor. Özellikle İstanbul'da yaşayanlar içinse 5 derecelik bir sıcaklık artışı bekleniyor.

Güz mevsiminin gelmesiyle birlikte İstanbul'da serin hava bekleniyordu, ancak son değerlendirmeler bu serinliğin biraz daha ertelenebileceğini gösteriyor. İstanbul'da yaşayan vatandaşlar, soğuk günlerin ne zaman başlayacağı konusunda merak içinde beklemeye devam ediyorlar.

YAZ SICAKLARI GERİ GELİYOR

GÜNEŞ

Türkiye'de yıl boyunca rekor sıcaklık değerlerine bir yenisinin ekleneceği görünüyor. Kasım ayının başlamasıyla birlikte yaz sıcakları hala etkisini sürdürüyor ve birçok barajın kuraklık nedeniyle sıkıntı yaşadığı gözlemleniyor. Son zamanlarda yaşanan lodos, fırtına ve yoğun yağışlar sonrasında, İstanbul'da sıcaklık uyarıları da artmış durumda.

Su kaynaklarının azalmasıyla dikkat çeken İstanbul'da, uzmanlar su tasarrufunun önemine dikkat çekiyorlar. Beklenmedik sıcaklık değişiklikleri, İstanbul başta olmak üzere bölgedeki sıcaklık değerlerini yükseltiyor.

El Nino'nun yaz aylarındaki olumsuz etkilerinin ardından, Afrika'dan gelen sıcak hava dalgaları Türkiye genelinde hissedilmeye devam ediyor. Meteoroloji uzmanı Kerem Ökten, yarının sıcaklık tahminlerini paylaşarak halkı bilgilendiriyor. Yaptığı paylaşımla Türkiye haritasının kırmızı renkle kaplandığını gösteren Ökten, İstanbul için "Yarın daha sıcak bir gün bizi bekliyor, sıcaklıklar 5 derece daha artacak" ifadelerini kullanıyor.

Bu paylaşımlar sosyal medyada büyük ilgi görüyor ve birçok kullanıcı, serinlemenin ne zaman başlayacağı konusundaki sorularını yorumlarında dile getiriyor. "Üşümek ne zaman başlayacak?", "Kış ve yağmur nerede?" ve "Kasım ayında kısa kollu giydiğimi hatırlamıyorum" gibi yorumlarla insanlar tepkilerini dile getiriyor.

Sıcaklık artışı ve değişen hava koşulları, günlük yaşantımızı etkileyecek gibi görünüyor. Özellikle su tasarrufu, serinlemek için alternatif yöntemler aramak ve güneşin zararlı etkilerinden korunma önem kazanacak.