Bist 100
10.343,31 2%
DOLAR
32,66 0,03%
EURO
35,14 0,01%
ALTIN
2.435,95 0,02%

İbrahim Tatlıses'in Hasan Bora paylaşımına Cem Bora'dan sert tepki

İbrahim Tatlıses'in sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım, Hasan Bora'nın ailesi ve kamuoyunda büyük tepki çekti. Hasan Bora'nın oğlu Cem sosyal paylaşım hesapları üzerinden Tatlıses'e sert bir dille cevap verdi

Yayın Tarihi: 19.06.2024 13:10
Güncelleme Tarihi: 20.06.2024 09:48

İbrahim Tatlıses'in Hasan Bora paylaşımına Cem Bora'dan sert tepki

İbrahim Tatlıses, son dönemde sosyal medya paylaşımlarıyla dikkat çekiyor. Ünlü türkücü, Kurban Bayramı'nın ilk günü yayımladığı bir fotoğrafla üç Hasan’ın kendisine kötülük ettiğini ve bu bayramı göremediklerini söyledi. Bu açıklama, merhum menajer Hasan Bora'nın oğlu Cem Bora’nın tepkisine yol açtı. Cem Bora, Tatlıses’in bu paylaşımının sağlıklı düşünemediği için yapıldığını belirterek, kamuoyuna açıklamalarda bulundu.

İBRAHİM TATLISES’İN İDDİALARI

İbrahim Tatlıses, sosyal medya hesabından yayımladığı fotoğrafta, arkasında menajeri Hasan Bora, sol tarafında çocukluk arkadaşı Hasan Çelik ve sağ tarafında Hasan Nabi’nin bulunduğunu belirterek, "Bu gördüğünüz üç arkadaş; arkamdaki menajerim Hasan Bora, sol tarafımdaki çocukluk arkadaşım Hasan Çelik ve sağ tarafımdaki Hasan Nabi... Üçü de Hasan, bana kötülük etmişlerdi. Bu bayramı göremediler. Allah, taksiratlarını affetsin" ifadelerini kullandı. Tatlıses ayrıca paylaşımına "Ben Ne İnsanlar Gördüm" şarkısını da ekledi.

CEM BORA'DAN SERT TEPKİ

İbrahim Tatlıses’in bu paylaşımına, merhum Hasan Bora’nın oğlu Cem Bora’dan sert bir yanıt geldi. Cem Bora, yaptığı açıklamada, babası hakkında yapılan bu paylaşımın ailelerinde derin bir üzüntüye ve manevi yıkıma yol açtığını belirtti.

Cem Bora, İbrahim Tatlıses'in sosyal medya hesaplarında babası Hasan Bora ile ilgili yapılan paylaşım hakkında şu ifadeleri kullandı: "İbrahim Tatlıses'in sosyal medya hesaplarında babam Hasan Bora ile ilgili yapılan paylaşım hakkında kamuoyuna açıklama yapma zarureti olmuştur. Şarkıcı İbrahim Tatlıses ile yapımcı ve menajer olan babam Hasan Bora, 1977'de Tatlıses'in Ankara'da çıktığı müzikholde dinlenmesi ve bu sesin tüm Türkiye'nin duyması gerektiğini öngörüsü üzerine Sayın Tatlıses ile profesyonel olarak çalışmaya başlamışlardır."

UZUN YILLAR SÜREN DOSTLUK

Cem Bora, açıklamasına şöyle devam etti: "İbrahim Tatlıses ve Hasan Bora uzun yıllar süren dostane ilişkileri ve iş ortakları sonrasında 2006'da barışarak geçmişte yaşanan olumsuzlukları geride bırakmışlardır. Hasan Bora, müzik piyasasına yaptığı katkıları ve birçok sanatçının kariyerine olan destekleriyle menajerlik kariyerinde tanınan bir isimdir. İbrahim Tatlıses olmak üzere birçok sanatçının başarıya ulaşmasında önemli rol oynamıştır."

BABALAR GÜNÜ VE BAYRAM ACI İÇİNDE GEÇTİ

Cem Bora, babasını 9 yıl önce kaybetmiş olmanın acısını hala yaşadıklarını belirterek, "Babalar Günü ve bayram gününü bu acının gölgesinde geçiren bir evladın babasının hatırasına ve ailesinin manevi duygularına bu paylaşım ile yapılan saldırı bizleri oldukça derinden etkilemiştir" dedi.

"BU PAYLAŞIM SAĞLIKLI DÜŞÜNÜP HAREKET EDEMEDİĞİ İÇİN YAPILDI"

Cem Bora, açıklamasının devamında şunları söyledi: "Tatlıses'in ismini geçirdiği, zamanında yol yürüdüğü maalesef cevap hakkı olmayan vefat etmiş insanlarla ilgili mesnetsiz paylaşımını başına gelen elzem kazalar yüzünden sağlıklı düşünüp hareket edemediği için yaptığını üzülerek Hasan Bora'nın ailesi olarak düşünmekteyiz. Sayın İbrahim Tatlıses'in bu tür paylaşımlarından kaçınarak, merhum babam Hasan Bora'nın anısına ve ailemizin manevi değerlerine saygı göstermesini diler, kamuoyunun da bu konuda duyarlı olmasını ve merhum Hasan Bora'nın hatırasına saygı göstermesini temenni ederim."

"BABAMIZA ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUZ"

Cem Bora, açıklamasını şu sözlerle sonlandırdı: "Babamıza Allah'tan rahmet dilerken, cennet ve cehennemin bu hayatta olduğunu tekrar etmekten kaçınmayız. Saygılarımla Cem Bora..."

İbrahim Tatlıses'in son dönemdeki paylaşımları, sosyal medya kullanıcıları arasında tartışmalara yol açmaya devam ediyor. Cem Bora'nın açıklaması, İbrahim Tatlıses'in iddialarına karşı bir yanıt olurken kamuoyunun merhum Hasan Bora'nın anısına saygı göstermesi ve bu tür paylaşımların tekrarlanmaması gerektiği vurgulandı.

ibrahim